Fazla Seks Aslında Mutsuz mu Ediyor?

Fazla Seks Aslında Mutsuz mu Ediyor?

Seks ilişkilerin temel taşı olarak tanımlanmaktadır ve bu tanımlama ilişkilere bakıldığında gerçekten de doğru bir tanımlama olarak karşımıza çıkmaktadır. Eğer iyi gitmeyen bir ilişki var ise bunun temelinde seks hayatı yatmaktadır. Yolunda gitmeyen cinsel yaşam sorunları beraberinde getirmektedir ve ortada kimi zaman ilişki adına hiçbir şey kalmamaktadır. Bu sebepten ilişkinin iyi gitmesi adına seks hayatına özen gösterilmesi gerekmektedir. Ancak her şeyin olduğu gibi seksin fazlası zarardır. Son zamanlarda fazla seks mutsuz mu ediyor tartışmaları ön plana çıkmaktadır. Uzmanların ve psikologların incelemeleri sonucunda fazla seksin aslında mutsuz ettiği kanıtlanmıştır. Bu durumun en büyük açıklaması da çok fazla seks sonucu artık hazzın düşmesi ile mutsuzluğu getirmesi olarak tanımlanmaktadır.

Seks hayatının olmaması büyük bir problem iken seks hayatının çok hareketli olması ve ayarından fazla sekste problem olarak karşımıza çıkmaktadır. Sürekli seks yapan bir insan için artık bu durum bir sıradanlık haline gelir ve artık monotonlaşan seks kişiye zevk vermemeye başlar. Bu durum ile birlikte kişi artık seksten zevk almaz ve haz alımı azalır. Bu durum karşısında cinsel hayattan bir soğuma durumu ile de karşılaşılabilir ve bu sonuç son derece ciddi sorunları da beraberinde getirir.

Çok fazla seks hayatı yaşıyor iseniz ve bu durum artık size zevkten çok bir alışkanlık gibi hissettiriyor ve seks yapmak monoton bir eyleme dönüştü ise bir süre cinsel yaşamdan uzaklaşmak sizin için en doğru adım olacaktır. Bir süre seks yaşamından uzak durmak haz duygunuzu yeniden yerine getirecektir ve seks için içiniz de istek uyanacaktır aynı zamanda seks size zevk verecektir. Ancak bu durum karşısında önlem alınmaz ise ileride büyük sorunlar sizi bekliyor demektir.