Ana sayfa / Finans / 2019 İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları

2019 İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları

İhtiyaç kredisi bankaların müşterilere özel ihtiyaçları için sunduğu bir kredi türüdür. Eğer alacağınız parayı konut alımında, araba alımında ve bunun gibi ayrı kredi türleri bulunan yerlerde kullanmayacaksanız başvuruda bulunabilirsiniz. Zaten 2019 ihtiyaç kredisi faiz oranları da bankalar arasındaki rekabetten dolayı zaman zaman düşmektedir.

İhtiyaç Kredisi Kullanmak İçin Gerekli Şartlar

Öncelikle ihtiyaç kredisi çekebilmek için 18 yaşını doldurmuş olmanız gerekmektedir. Anı zamanda mevzuat gereği 70 yaşından büyüklere kredi verilememektedir. Bu durumları göz önünde bulundurmanız gerekir. Bir diğer önemli nokta ise kredi skorunuzdur. Kredi skoru düşük olan kişiler riskli grupta yer aldığı için ihtiyaç kredilerine başvurmaları durumunda çıkma olasılığı oldukça düşüktür.

Halk Bankası İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları

2019 ihtiyaç kredisi faiz oranları en uygun olarak Halk Bankasında yer almaktadır. 1,89 faiz oranı ile beraber diğer bankalar arasında uygun ihtiyaç kredisi faiz oranından şartları karşılayan kişiler olarak faydalanabilirsiniz.

Ziraat Bankası İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları

Halk bankası ile beraber Ziraat Bankası da 2019 ihtiyaç kredisi faiz oranları konusunda aynı oranı sunmaktadır. 1,89 ihtiyaç kredisi faiz oranı Ziraat Bankası müşterileri için sunulmaktadır. Ziraat Bankasından alacak olduğunuz ihtiyaç kredileri için de başvuru şartları için tüm şartları sağlamak zorundasınız.

Şeker Finans İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları

Şeker Finans bankası en yüksek faiz oranı unvanına sahip oldu. Bu kapsamda vereceği ihtiyaç kredilerinin faiz oranları 3,20 olacaktır.
Nakit ihtiyaçlarınız için başvuru yapacağınız bu kredi türünde 36 aya kadar vade imkânı tanınmaktadır. Eğer kredi notunuz düşük ise sizleri bazı zorunlu durumlar beklemektedir. Bu durumlardan birkaçı ise kefil gösterme, teminat gösterme, düzenli gelir göstermedir.

Kredi notu riskli grupta yer alan kişiler için bu kredi türü pek sıcak taraflı bakılmamaktadır. Bankalar sundukları kredileri garanti altına almak için çoğu zaman kefil talep eder. Ancak gösterilecek olan kefilin kredi notunun yüksek olması gerekmektedir. Bunun yanı sıra tüketiciler de bütçesine uygun olan kredi imkanlarından faydalanmalıdır. Zamanında ödenmeyen krediler ilgili yasal takip süreçlerinin başlatılacağı da unutulmamalıdır. Bak: https://www.sohbetbaz.net/ihtiyaclar-icin-aninda-kredi-veren-bankalar

Buna Baktınızmı?

GARANTİ BANKASI BONUS NEDİR?

BONUS NEDİR, Türkiye’nin ilk çipli ve çok markalı kredi kartıdır. BONUS ile Bonus programı kapsamındaki …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir