Ana sayfa / Finans / 2019 Konut Kredisi Faiz Oranları


2019 Konut Kredisi Faiz Oranları

Konut kredisi, bir ev veya bir mülk almak isteyenler için bankalar tarafından sunulan nakit paradır. Satın alacak olduğunuz evin %70 oranında kredisini bankalar karşılar. Kalan %30’luk kısımları ise sizin temin etmeniz gerekir. Böylece toplu olarak ev sahibine verdiğiniz para ile konut sahibi olabilirsiniz.

Bankalar geri alabileceği kişilere konut kredisi verdiği gibi, parayı geri alabilmek için de çeşitli şartlar koşmaktadır. Bu şartların en temelinde satın aldığınız evi ipotek gösterirsiniz. İpotek gösterilen evlerin kredi borçları ödenmediği zaman banka evin tamamına el koyar. %70 olarak verdiği kredinin %100 olarak tüm evine sahip olur. Böylece bankalar geri alamadığı parasını evi satarak karşılar. Günümüzdeki 2019 konut kredisi faiz oranları yakın zamanda değişmiş olup, güncel oranları yazımızın devamından takip edebilirsiniz.

Ziraat Bankası Konut Kredisi Faiz Oranları

2019 yılında bankaların yayınladığı yeni güncellemeler ile konut kredisi faiz oranlarında değişiklikler meydana gelmiştir. Ziraat bankası bu kapsamda konut kredilerine faiz indirimi uygulamıştır. Kredi çekme limitinde sınır olmaksızın başvuruda bulunabiliyorsunuz. Uçuk fiyattaki evleri için de başvuru yapabilirsiniz. Fakat evin değerinde olması gereklidir. Bu kapsamda 120 aya kadar vade seçeneği sunuluyor. Faiz oranları ise 1,88 civarında seyretmektedir. O halde 2019 konut kredisi faiz oranları her bankada artmamış olarak görebiliriz.

İNG Bank Konut Kredisi Faiz Oranları

İNG Bank, 2019 konut kredisi faiz oranları konusunda 36 ay vadeye 1,98 oranında faiz sunmaktadır. 60 ay vadeye kadar varan alacağınız kredilerde ise 1,94 faiz oranları dikkat çekiyor. Tüm bankaların faiz oranında indirime gitmiş olması yeni konut sahibi olmayı düşünenlere büyük avantaj sağlıyor.
Bankalar öncelikli olarak kendi prosedürlerine göre hareket eder. Eğer ortada risk varsa ve riskli kişiler başvuru yaparsa konut kredisi için onay çıkmayabilir.

Bu kredi türünde kefil aranmaz. Evi ipotek gösterdiğiniz için ve gelir düzeyiniz araştırıldığından dolayı pek fazla işlem yoktur. Basit bir şekilde evinizi gösterip kredi alabilirsiniz. Ancak kredi notunuzun düşük olması halinde banka tarafından farklı belgeler veya uygulamalar talep edilebilir. Bankaların dikkat ettiği en önemli evrak ise ibraz etmeniz gereken ek gelir belgeleridir. Bu nedenle 2019 konut kredisi faiz oranları konusunda diğer bankaların bilgilerine de ulaşarak gerekli başvuru işlemlerine başlayabilirsiniz.

Buna Baktınızmı?

GARANTİ BANKASI BONUS NEDİR?

BONUS NEDİR, Türkiye’nin ilk çipli ve çok markalı kredi kartıdır. BONUS ile Bonus programı kapsamındaki …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir