Ana sayfa / Faydalı bilgiler / Arı sokması şişliği nasıl iner

Arı sokması şişliği nasıl iner

arı sokması ve tedavisiArı sokması şişliği nasıl geçer

Arı Sokması Nedir

Arı sokması ve şişkinlik süreci arı çeşitlerine göre ve kişilerin alerjik durumlarına göre değişmektedir. Arı bir tehlike sezdiği zaman iğnesini batırmak zorunda kalır.Soktuğu yer çok önemlidir. Ayrıca bu tür durumlara hassas olan vücutlar çok çok ciddi sonuçlar meydana gelebilir.

Arı Sokması Şişlik Tedavisi

-İlk olarak arı’nın soktuğu yeri hareket ettirmeyiniz.
Şişmemesi için buz katmalısınız.
-Eğer iğne hala arının batırdığı yerde ise iğne yardımı ile iğneyi çıkartmalısınız. İğnenin temiz olmasına dikkat etmelisiniz.
-Kaşınıyorsa amonyak ile suyu karıştırıp kaşınan bölgeye sürebilirsiniz.Böylece kaşıntı gider ve kızarıklık en az seviyeye iner.
-Pansuman için, temiz bir bezin üzerine karbonatlı su (su ılık olmalı) döküp arının soktuğu bölgeye bastırınız.
-Çeşitli rahatsızlıklardan dolayı arı sokması ciddi sonuçlar açabilir. Örneğin; Astım hastalığı.
-Arı eğer en hassas bölgelerinizden ağız içersine iğnesini bırakmış ise hemen buz veya soğuk su ile ağızda suyu tutunuz. Arı sokması sonucu ağzın içersinde ciddi bir şişkinlik olabilir ve solunumda ciddi sonuçlar doğurabilir. Buna sebep vermemek için buzu kesinlikle emerek ağız içinde tutunuz.
-Hassas biriyseniz ve sokulan bölgede morluklara kadar ciddi şişmeler görüyorsanız doktora gitmelisiniz.

Arı sokulan yere kesinlikle mikrop olacak (çamur) vb. maddeler sürmeyiniz. Eskide kalmış bir yanlış bilinen yöntemdir. Çünkü arı sokulan bölgenin temizlenmesi şart. Arı sokmasını tedavi ederken başka rahatsızlıklarda çıkmaması için bu tür yöntemleri denemelisiniz.

Arı sokması şişliği nasıl iner hakkında yorum yapmak için tıklayın

(NOT:) Arı sokması şişliği nasıl iner makalemiz hakkında yapılan yorumlardan kişilerin kendileri sorumludur, yapılan yorumların yayınlanması, onları destekliyoruz anlamına gelmez, düzeysiz veya konuyla ilgisiz yorumlar yayınlanmayabilir

Arı sokması şişliği nasıl iner, Arı sokması şişliğini nasıl indiririm, Arı sokması şişliği nasıl geçer, Arı sokması şişliğini nasıl indirebilirim

Buna Baktınızmı?

İnternetten sevgili bulmak doğru mu

İnternetten sevgili bulmak artık moda oldu. Sizden yüzlerce km uzaklıkta olan ve hiç ama hiç …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir