Ana sayfa / Yaşam / Eğitim / Bitcoin Saatiyle Tanışın

Bitcoin Saatiyle Tanışın

Evet, yanlış duymadınız, Bitcoin saati olarak nitelendirilen ve Hublot tarafından üretimi gerçekleştirilen Big-Bang Mega-10 P2P kısa süre önce piyasaya tanıtıldı. Tasarımı ile oldukça dikkat çeken bu saatin kordon kısmında koyu mavi renk tercih edilmiş. Bu rengin tercih edilmesi ve yine kordon kısmında bulunan paralel çizgiler ile blockchain’den ilham alındığı yansıtılmaya çalışılmış gibi.

bitcoin saat

Peki, asıl soruya gelirsek, Hublot tarafından tasarlanan bu saatin diğer saatlerden ne gibi bir farkı bulunuyor? Bu sorunun cevabını iki şekilde verebiliriz. Saat tasarlanırken tamamen sanal paralara yönelik bir tercih listesi oluşturulduğunu açıkça görebiliyoruz. Tasarlanan her bir saat üzerinde Bitcoin transferi ile ilgili kimlik numarasını taşıyor. Ayrıca bu saati almak istediğinizde yalnızca Bitcoin kullanabiliyorsunuz. Kısacası henüz bir Bitcoin hesabınız yoksa ve sanal para kullanımı konusunda girişiminiz mevcut değilse, saati almak istediğinizde, sizin paranız burada geçmez gibi bir söylemle karşılaşabilirsiniz.

Bitcoin Piyasasına Katkıda Bulunacağı Gözle Görülen Bir Gerçek
Hublot tarafından piyasaya sürülen bu saatin Bitcoin piyasasına ciddi bir etkisi olacağını söylememiz yanlış olmayacaktır. Özellikle saatin tasarımını beğenen ve kendine özgü bir saate sahip olmak isteyen kişiler, bir Bitcoin hesabı açarak ürünü almayı tercih edeceklerdir.

Dolayısıyla henüz Bitcoin ile tanışmamış birçok insan bu vesileyle Bitcoin hesabına sahip olacaktır. Öte yandan bu ve benzeri bir girişimin ardından farklı markalar da kendi reklamlarını da beraberinde yapacakları bazı girişimlerde bulunabilir ve hem marka değerlerini hem de Bitcoin piyasasını daha ileri götürebilirler.

Son olarak ürünün fiyatını merak ettiğinizin farkındayız. Bu konuda yetkililerin ağzından henüz resmi bir açıklama ortaya atılmış olmasa da yapılan araştırmalara ve incelemelere göre saate 4 Bitcoin karşılığında sahip olabileceksiniz. Bu fiyatlandırmayı güncel kur oranları ile farklı para birimlerine çevirdiğimizde ise karşımıza 25 bin dolarlık ya da 135 bin TL’lik bir saat çıkıyor.

Buna Baktınızmı?

CD’ye Müzik Atma Nasıl Yapılır?

CD’ye ya da DVD’ye şarkı atmak evde, işyerinde, arabada ya da başka bir yerde müzik …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir