Ana sayfa / Faydalı bilgiler / Diyet yaparken ekmeği kesmeyin

Diyet yaparken ekmeği kesmeyin

Uzmanlar diyet yaparken ekmeği tamamen kesmenin doğru olmadığını, ekmeğinde tüketilmesi gerektiğini açıklıyorlar.

Diyet yapan bay veya bayanlar normal olarak ekmek yemekten çekinirler; Fakat uzmanlar öyle demiyor. diyet yaptığınız esnadada ekmeğinde yenilmesi konusunda uyarılarda bulunuyorlar.

Diyet yapmaya başlayanlar için beyaz ekmek değilde bunun yerine tam tahıllı, ruşeymli veya çavdarlı esmer ekmeklerin tercih edilmesi isabetli karar olacaktır. Yemek yerken pilav, makarna ve börek yemektense bunun yanında kepek ekmeğinin tercih edilmesi kilo verme yolunda daha yardımcı olacağının altını çiziyorlar.

diyet

Ekmeğin yararları konusunda bazı bilgiler:

– Rejimde olanlar için zayıflamada yardımcı oluyor. Esmer ekmeği tercih ettiğiniz zaman doğal olarak beyaz ekmek kadar işdahlı ve çok yiyemeyeceğiniz için size zayıflamada kolaylık sağlıyor.

Diyer önemli nokta ise rejimde olanlar 3 beyazdan uzak durmaları konusunda uyarılır herzaman. Nedir bu 3 beyaz. Şeker + tuz + un

Ekmek tüketiminde günlük tükkettiğimiz tuz miktarının çoğunu ekmekten elde ettiğimizi biliyormuydunuz? 100 gram ekmekte 1,5 gram tuz olduğunu biliyormuydunuz? Bir insanın günlük olarak ortalama 4-6 gram arasında tuz tüketmesi normaldır. Ama bu orantıdan fazla tüketilen tuzun kemiklerimiz için, damarlarımız için ve böbreklerimiz için zararlı olduğunu bilmeyenimiz yoktur diye düşünüyorum. Diyeceğimiz şuku ekmek ile yenilen yemeklerin tussuz olmasına özen göstermenizde yarar var.

Buna Baktınızmı?

İnternetten sevgili bulmak doğru mu

İnternetten sevgili bulmak artık moda oldu. Sizden yüzlerce km uzaklıkta olan ve hiç ama hiç …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir