Ana sayfa / Dini konular / Eşimin zorlamasıyla kürtaj oldum bunun bana günahı varmı. Tövbesi var mı?


Eşimin zorlamasıyla kürtaj oldum bunun bana günahı varmı. Tövbesi var mı?

Eşimin zorlamasıyla kürtaj oldum bunun bana günahı varmı? Tövbe etsem olurmu?

Sonuçta ortada işlenmiş bir günah var bu durumda tavsiyemiz bol bol dua edilmesi, tövbe edilmesi, fakirlere yemek verilmesi. Yüce ALLAH dualarınızı kabul eylesin, tövbenizi kabul eylesin inşallah.

Tabi bunun kefaretle ilgili yöntemleri var ama benim size tavsiyem bol bol dua ve istiğfar edin. Yüce ALLAH sizi affeylesin, sizi buna zorlayan eşinizide affeylesin. Zorla kürtaj oldum bunun günahı varmı diye bir şey yok. Günah 2 nizin ortak günahıdır. Hayati tehlike olmadıktan sonra, Zorla yaptırılmadıysa kadın da koca da bu günahtan sorumludur.

İnsanların işlediği bazı günahlar, zulümleri kısaca hatırlayalım

– Dilimizle işlediğimiz günahlar var
– Kalbimizle işlediğimiz günahlar var. Malesef biz bu günahları önemsemiyoruz çoğu zaman.

En kötüleri arasında bulunan dil ve kalp ile işlenen günahlar nelerdir gelin hatırlayalım.

Ne diyoruz efendim falanca kişi çok temiz kalpli bir adam! Ama küfür ediyor, Küfürle temizlik bir araya gelir mi? Çok dürüst birisi ama yalan söylüyor, yalanla dürüstlük bir araya gelir mi, ama sahtekarlık yapıyor, dürüstlükle sahtekarlık bir araya gelir mi, kul hakkı yiyor, mümin le kul hakkı karşı karşıya gelir mi? Onun için biz kendimizi yeniden kontrol etmemiz gerekir, hiç kimseye bakmadan önce kendimize bakmamız gerekir.

Yalancılık.
Yalancı birisi ALLAH’ın düşmanıdır. HZ. Peygamberimiz, bir müslüman ayağı kaymış zina etmiş olabilir, ayağı kaymış içki içmiş, kumar oynamış olabilir oturduğu yerden ayağa doğulur. Ama bir müslüman yalancılık ve yalancı şahitlik yapamaz. Yalan söylemek ve yalancı şahitlik yapmak artık insanların en kolay işlediği günahların başında gelmektedir. Onun için lütfen dil’in ve kalbin günahlarını önemseyiniz.7

Yalancı şahitlik.

Şahitlik nedir: ALLAHI şahit tutmak. Vallahi bunu yapmadım diyorsunuz. Nedemek bu ALLAH şahidimdir ki bunu yapmadım diyorsunuz. Ama ALLAH şahitdir ki yaptın. Yalancısın işte. Rabbimiz bize ne diyor. Beni yeminlerinize alet etmeyin, beni yeminlerinizde kullanmayın diyor.

Ben sizi yazıyorum diyor ALLAH ve siz bana geleceksiniz, yüzünüze vuracağım sizin diyor Yaradan. Sen beni yalanına alet ettin, sen beni istismar ettin. Yalan yere ALLAHI şahit tuttun. Yalanına ALLAHI da şahit ettin. Mecbur kalmadıkça yemin etmeyelim. ALLAH hesap soracak, seni kimse kurtaramaz.

yalancı şahitlik yaparak (ALLAH KİMSEYE NASİP ETMESİN) Yuva yıkarsınız, birinin malını ötekine kaydırıyorsunuz, yalancı şahitlik yaparak kul hakkına giriyorsunuz. Yalancı şahitlik yaparak mazlumu, zalime ezdiriyorsunuz. Aman yapmayalım, günahı çok büyük. ALLAH effeylesin.

Kürtaj Olanların Duyguları – Kürtaj Pişmanlığı?

Bu duygunun tanımı nedir bilmiyormusunuz? Yada tahmin bile edemiyor musunuz? Ozaman şöyle yardımcı olmaya çalışalım. Eğer cani, kalpsiz, vijdansız bir insan değilseniz, çok sevdiğiniz bir yakınınızı kaybetme acısı içersinde hissedeceksiniz, büyük bir pişmanlık, huzursuzluk, suçlu psikolojisi ve ALLAH korkusu ile başbaşa kalacaksınız.

Kürtaj Olmak Zorunda Kalanlar

Eğer anne adayının hayati bir tehlikesi yoksa ozaman kürtaj olmak caiz sayılabilir. Lütfen çok iyi düşünsünler. Bir canın yaşamına son vereceksiniz, ALLAHIN verdiği cana kıyacaksınız. Korkmayın anne ve babanıza danışın. Düşeceğiniz hiç bir zor durum kürtaj olmak kadar kötü olmayacaktır. ALLAH aşkına yapmayın.

40 Günden Önce Kürtaj Günah mı?

Dinayet işleri başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez’in ve, eski dinayet işleri başkanı Prof. Dr. SÜLEYMAN ATEŞ’in bu konudaki düşüncelerini size aktaralım.

Prof. Dr. Mehmet Görmez: “Annenin hayatı sonlandırma hakkı yoktur, o emanetçidir”

Prof. Dr. SÜLEYMAN ATEŞ: Dünyaya gelmek üzere hazırlanmış olan bir varlığın hayatına son vermeye ne annenin ne babanın hakkı var.

EN İYİ AMEL

EN İYİ AMEL

Abdullah b. Mes’üd (R.a)  anlatır;

“Hz peygamber (S.a.v)’e Hangi amal ALLAH’a daha sevimlidir?” diye sordum. “Vakti üzerine olan namazdır.” buyurdu :

“Sonra hangisidir?” dedim? “Sonra da anne ve babaya iyi davranmaktır” buyurdu:

“Sonra hangisidir?” dedim.  “Allah yolunda Cihaddır” buyurdu:

Açıklama
Namaz dinin direğidir. Vaktinde kılınan namaz ise Allah katında çok değerlidir. Anne ve babaya iyi davranmak dinimizce en değerli davranışlardandır. 14. Hadiste anne ve babaya karşı kötü davranmanın En büyük günahlardan olduğunu bildirir. 11. ve 12. hadislerde ise ALLAH yolunda cihadın ne kadar sevap olduğunu anlatılmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir