Ana sayfa / Finans / Esnaf Kredisi Şartları


Esnaf Kredisi Şartları

Esnaf Kredisi Şartları Nelerdir 2018?

Türkiye’nin farklı il ve şehirlerinde çeşitli alanlarda hizmet veren işletmeler bulunmaktadır. Firma ya da kuruluşlarda genel olarak fazla çalışan kadro yer almakta ve bu sayede kaliteli hizmet verebilmek adına daha olumlu sonuçlar alınabilmektedir. Ancak 250 kişi ve altındaki çalışan kadroya sahip olan, ayrıca senede 40 Milyon TL’nin altındaki geliri olan işletmeler için oluşturulan KOBİ’ler, özellikle son 10 yıl içerisinde işletmelerini geçindirmekte zorlanabilmektedir.

Berber, market, lokanta ya da kahve gibi farklı hizmetler doğrultusunda çalışmalarını yürüten esnaflar, acil ihtiyaçlar doğrultusunda borç almak istemektedir. Söz konusu olan durumlar için bankalar tarafınca verilen esnaf kredisi şartları belirli kurallar doğrultusunda işletme sahiplerine verilmektedir.

Esnaf kredisi alabilmek için öncelikle kişilerin kredi notlarının yüksek olması gerekmektedir. İşletmelerin kurumsal kredi notunun yüksek olmasının yanı sıra krediyi çekmek isteyen kişinin de notu yüksek olmalıdır. Bankalar tarafınca dikkat edilen bir diğer nokta ise işletmelerin daha önce ya da anlık borcunun olup, olmadığına dikkat edilmektedir.

Esnaf Kredisi İçin Gerekli Evraklar 2018

Hizmet vermiş oldukları işletmelerin, uzun yıllar ve sorunsuz olarak adının yürüyebilmesi adına oldukça hayati önem taşıyan esnaf kredileri, ülkemizde hizmet veren çoğu banka tarafından işletme sahiplerine verilmektedir.

Eski yıllarda daha çok yüksek faizle sunulan krediler, devlet yetkilileri ile yapılan anlaşmalar sonucunda son dönemlerde verilen kredilerin faizlerinin düşük olmasına özen gösterilmektedir. Yapılacak başvurular sonrasında esnaf kredisi için gerekli evraklar 2018 listesi ise şu şekilde sıralanmaktadır.

  • Güncel olması şartı ile vergi levhası
  • Son 2 yıla ait olan gelir tablosu
  • İmza sirküleri
  • Ticaret sicil gazetesi
  • Ortak ve şirkete ait olan mal varlığı dökümü
  • Ortakların tümünün nüfus cüzdanı fotokopisi
  • Oda kayıt belgesi

Esnaf Kredisi Kaç Ay Vadeli Olarak Sunulur?

İşletme ya da kişisel olarak borçların ödenmesi ya da hizmetlerin kaliteli olarak yapılabilmesi için gerekli olan malzeme ve araçların alınabilmesi için çekilmek istenen esnaf kredileri, farklı sürelerde geri ödenmek üzere kişilere verilmektedir.

Banka çeşitleri ve işletme sahiplerine göre değişmekte olan limitler doğrultusunda verilen kredi için esnaf kredisi kay ay vadeli olarak verilir şeklinde sorular sıkça sorulmaktadır. Genel olarak 6 ile 12 ay vade ile verilmekte olan esnaf kredileri, kredi çekecek olan kişinin gelir ve giderlerine, aynı zamanda da krediyi sağlayacak olan bankaların çeşitlerine göre değişkenlik gösterebilmektedir.

Esnaf Kredisi Ziraat Bankası

Ziraat bankası destek kredi paketleri arasında Turizm destek paketi, Eczane destek paketi, Engelsiz Destek Paketi
ve aynı zamanda Kadın girişimciler için destek paketi, Kobi destek kredisi, mesleklere özel para kredisi gibi çeşitli kredilerin şartlarını ve koşullarını incelemek ve başvuruda bulunmak için resmi sitesinde gidiniz.

Esnaf Kefalet Kredisi Limiti Ne Kadar

2018 yılında Esnaf kefalet kredisinin limiti 200.000 TL’ olarak belirlenmiştir.

Esnaf kefalet kredisinin vadesi kaç yıldır? Kredinin vadesi 5 yıl dır.

Buna Baktınızmı?

GARANTİ BANKASI BONUS NEDİR?

BONUS NEDİR, Türkiye’nin ilk çipli ve çok markalı kredi kartıdır. BONUS ile Bonus programı kapsamındaki …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir