Ana sayfa / Teknolojik bilgiler / Firefox’ta bazı web sitelerine giremiyorum


Firefox’ta bazı web sitelerine giremiyorum

Firefox’ta çeşitli web sitelerine erişemiyorum. Farifox tarayıcım bazı hatalar veriyor ve siteler açılıyor ancak doğru görüntülenmiyor. Daha da endişe verici bir sorun da, banka hesabımda veya Firefox’taki kredi kartı hesabımda oturum açamıyorum. Edge’i kullanmak zorundayım! Kaspersky ve Malwarebytes’le çeşitli taramalar yaptım ve başka ne yapacağımı bilmiyorum.

Tüm yazılımlar  ve tarayıcılar karmaşıktır, çoğu uygulamadan daha fazla zarar görür. Sorunlar, kullanıcı kodu, önbellek ya da tarayıcı kodundan ziyade kötü niyetli davranışlara bağlı olabilir, ancak kullanıcı için sonuç aynıdır.

Sıkıntı yaratmayan tarayıcı yoktur. Bundan dolayı bilgisayarınızda bir kaç tane tarayıcı bulundurmak iyi bir fikir. Firefox ve Microsoft Edge’in yanı sıra , Google Chrome, Opera veya Vivaldi gibi bir Chromium tarayıcınız da olmalıdır.

Tüm bu tarayıcılar aynı web standartlarıda yazılır, ancak standartların yorumlanması ve uygulanması farklılık gösterebilir. Bir site bir tarayıcıda doğru görünmüyorsa, her zaman diğerini deneyebilirsiniz. Sadece herhangi bir tarayıcıda çalışmıyorsa büyük bir probleminiz var demektir.

Firefox tarayıcını yükselt

Mozilla 5 Eylül’de Firefox’un yeni bir versiyonunu yayınladı. Bir tarayıcının yeni bir sürümünü yüklemek, eski sürümdeki sorunları düzeltir. Bu nedenle, Yenileme Firefox’unu (aşağıda) denemeden önce, 62.0 sürümünü yüklemeyi deneyin .

En yeni Firefox’un önemli değişiklikler içerdiği görülmemektedir. Tüm tarayıcıları güncel tutmak iyi bir fikir çünkü güvenlik riskini azaltır.

Kötü amaçlı yazılım olup olmadığını kontrol edin

kötü amaçlı yazılımdan şüpheleniyorsanız, şu üç programı sırasıyla çalıştırın: Microsoft'un Güvenlik Tarayıcısı, Malwarebytes ve Hitman Pro. Bunlardan biri kötü amaçlı yazılım bulursa, hepsini tekrar çalıştırın. Fotoğraf: Alamy Stok Fotoğraf
kötü amaçlı yazılımdan şüpheleniyorsanız, şu üç programı sırasıyla çalıştırın: Microsoft’un Güvenlik Tarayıcısı, Malwarebytes ve Hitman Pro. Bunlardan biri kötü amaçlı yazılım bulursa, hepsini tekrar çalıştırın.

Kötü amaçlı yazılım olup olmadığını kontrol ettiniz. Tarayıcı kötü amaçlı yazılımları, genellikle, reklam sayfalarını, tarayıcı yönlendirmelerini, ana sayfayı ve benzeri eylemleri bozarak, kırık web sayfalarından ziyade olup olmadığının varlığını gösterir.

Ancak, kötü amaçlı yazılımdan şüpheleniyorsanız, şu üç programı sırasıyla çalıştırın: Microsoft’un Güvenlik Tarayıcısı , Malwarebytes ve Hitman Pro . Bunlardan biri kötü amaçlı yazılım bulursa, hepsini tekrar çalıştırın.

Ayrıca, Qualys’in BrowserCheck’ini da denemeye değer . BrowserCheck eklentisinin yüklenmesi daha uzun sürer ancak daha kapsamlı bir tarama sağlayabilir.

Firefox’u Yenile

“Firefox Yenile” düğmesini  tıklattığınızda Firefox’u “yer işaretleri, parolalar ve açık sekmeler gibi önemli bilgilerinizi kaydederken varsayılan durumuna” geri yükler. Ayrıca uzantıları ve depolanmış verilerini de kaldırır.

Firefox, tüm yer işaretlerinizi, şifrelerinizi, geçmişinizi, siteye özgü tercihleri ​​ve diğer verileri bir profil klasöründe tutar. “Yenileme Firefox” yeni bir profil klasörü oluşturur ve temel verileri eski klasörden yenisine kopyalar. Ancak, eski profiliniz sonsuza dek kaybolmaz. Firefox, önemli bir şeyi kurtarmanız gerektiğinde, masaüstünüzde Old Firefox Data adlı bir klasörde bırakır . Bunun dezavantajı, kurtardığınız eski verilerin daha büyük olması, problemi ilk başta ne olursa olsun geri yüklemeniz olasılığınızdır.

Benim deneyimime göre, Firefox Yenileme Firefox’un yeniden doğru çalışmasını sağlamanın en kolay yoludur.

Uzantıları düzeltme

Tarayıcılar işletim sistemleri, ofis takımları, işlemciler ve hatta bilgisayarlar gibi aynı şekilde gelişir. Mevcut ürünler, bazı kullanıcıların ihtiyaç duyduğu özelliklerden yoksundur; bu, eklentiler ve geliştirmeler için bir satış sonrası pazarı oluşturur. En popüler geliştirmeler daha sonra ürünün gelecekteki sürümlerine entegre olur.

Bugün Edge hariç tüm önde gelen tarayıcılar için binlerce eklenti ve tema var. Ne yazık ki, uzantılar genellikle programlama hataları nedeniyle sorunlar oluşturabiliyor.

Bu sorunları yalıtmanın en iyi yolu, tüm eklentileri, uzantıları ve temaları devre dışı bırakmak veya kaldırmak ve tarayıcının onlarsız düzgün çalışıp çalışmadığını görmek. Eğer tarayıcınız düzelirse, soruna neden olan eklentiyi bulmak için bunları birer birer etkinleştirin.

Buna Baktınızmı?

UFO ALIRKEN NELERE DİKKAT EDİLİR

UFO Alırken Nelere Dikkat Edilir?

Ufolar normal ısıtıcı sistemlerinden farklı olarak ısıyı ışık ile iletir. Ortamdaki havayı değil ışığın vurduğu …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir