Ana sayfa / Kadın / Geçici göz altı morluklarını gidermek isteyenler

Geçici göz altı morluklarını gidermek isteyenler

Göz altınızda oluşan geçici morluklar için evinizde bir kaç basit uygulamalar ile morluklara çağre bulabilirsiniz.

1. Evinizde veya iş yerinizde içtiğiniz sallama çat paketlerini gözlerinizin üzerine koyun ve 15 dakika kadar bekletin. Yeşil çay içinde bulunan doğal bir iltihap önleyici olan “EGCG” nedeniyle normal siyah çaydan daha etkilidir. Bu uygulama sağyesinde gözlerinizde oluşan şişkinlik kısa sürede gider.

2. Göz altınızda oluşan şişliği ve kırmızılığın giderilmesi için beze sarılmış buzları o bölgede bekletebilirsiniz. . Buz, soğuk kaşık ya da soğuk (buz gibi) suya batırılmış pamuk parçalarını soğuk kompres için kullanabilirsiniz. Buzu direk olarak gözaltına temas ettirmeyin çünkü buz yanığına (cildin iyice kızarmasına) neden olabilir.

3. Göz altımızda oluşan şişkinleri gidermek için geceleri yatarken başınızı biraz daha yüksek tutmak bu şişliklerin sabaha giderilmesini sağlar.

4. Güneşe çıkmadan göz çevresi ve gözaltları için özel olarak üretilen koruyucu güneş kremi sürmenizi ve güneş gözlüğü takmanızı öneririz.

5. Beslenmenizde bazı değişiklikler gözaltı morluklarının giderilmesinde etkili olabilir. Tuzlu atıştırmalıklar yemeyin çünkü bunlar suyun vücutta tutulmasına neden olur. Ayrıca gözaltı morlukları susuz kalmanın (dehidratasyon) belirtisi olabilir. Günde 8 su bardağı su içmenizi tavsiye ederiz.

6. Folik asit yönünden zengin besinler tüketmek, B vitamini takviyesi ve balık yağı ile gözaltına masaj morlukları hafifleyecektir.

7. Uyku düzenini sağlamalısınız. Her gün (hafta sonları dahil olmak üzere) aynı saatte yatağa girmeye ve aynı saatte kalkmaya çalışın. Yattığınız ortam karanlık, gürültüsüz olmalı. Odanın çok sıcak olmamasına dikkat edin.

8. Televizyon ve bilgisayar başında geçirdiğiniz süreyi azaltarak gözlerinizin yorulmasını engelleyebilirsiniz.

9. Stresi kontrol altında tutmak önemli. Nefes egzersizleri, hobi ve egzersiz programları stresi azaltmaya yardımcı olabilir.

10. Dolu sinüsler gözaltında bulunan damarları etkileyerek bölgenin daha koyu bir renk almasına neden olabilir. Sinüsleri düzenli olarak deniz suyu ile (eczanelerde bulabilirsiniz) boşaltmak etkili olacaktır.

Buna Baktınızmı?

selulit

Güle güle Selülit

Bana uyluk ve kalça kaslarını güçlendirmek selülit egzersizleri karşı yedi etkilidir sunar. Onlar sadece ortadan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir