Ana sayfa / Şehirler / I ile başlayan şehirler

I ile başlayan şehirler

I HARFİ İLE BAŞLAYAN ŞEHİRLER

” I ” İLE BAŞLAYAN ŞEHİRLERİMİZ

I harfiyle başlayan illerimiz nelerdir bu illeri ve özelliklerini öğrenebilir, sayfamıza eklemediğimiz ( I ) harfi ile başlayan il varsa bize bildirebilir ve iller hakkında yorum yapabilirsiniz.

I harfi ile başlayan şehirlerimiz hakkında yorumda bulunmak için burayı tıklayın

– I harfi ile başlayan 2 tane ilimiz mevcut –

1-) IĞDIR
2-) ISPARTA

I HARFİ İLE BAŞLAYAN İLLERİN ÖZELLİKLERİ

IĞDIR

Iğdır ili, Türkiye Cumhuriyeti’nin Doğu Anadolu Bölgesi’nde ve Türkiye’nin en doğusunda yer alan bir ildir.

Doğu Anadolu Bölgesi’nin Erzurum – Kars Bölümü’nde yer almaktadır. 27 Mayıs 1992 tarihinde Kars ili’nden ayrılarak Türkiye’nin 76. ili olmuştur. 4 ilçe, 8 belediye ve 157 köyden oluşur. Merkez ilçesi dışında 3 tane daha ilçesi vardır. TBMM’ye her seçimde 2 delege göndermektedir. Azerbaycan (Nahcıvan), İran ve Ermenistan sınır komşularıdır. Halkın geçim kaynağı tarım ve hayvancılıktır.

ISPARTA

Isparta ili, Türkiye’nin güneybatısında yer alan il. Akdeniz Bölgesi’nin kuzeyindeki Göller Bölgesi’nde bulunan Isparta; batıda Burdur, kuzeyde Afyonkarahisar, doğuda Konya, güneyde ise Antalya ile çevrilidir. 30°01′ ve 31°33′ doğu boylamları ile 37°18′ ve 38°30′ kuzey enlemleri arasında kalır.

Sohbetbaz.Net – I harfi ile başlayan şehirler, ı ile baslayan şehirler, ı ile başlayan şehir isimleri, ı ile başlayan şehir, ı harfiyle başlayan şehirler, ı ile başlayan iller

Buna Baktınızmı?

D ile başlayan şehirler

ALFABETİK SIRAYA GÖRE ŞEHİR İSİMLERİ [ A – B – Ç, – D – E …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir