Ana sayfa / Finans / IBAN Numarası Nerde Yazar ?


IBAN Numarası Nerde Yazar ?

IBAN Numarası Nerde Yazıyor ?

İş bankası mobil bankacılık kullananlar IBAN numarasına çok kolay ulaşabilirler. Cep telefonlarından mobil girişi yaparak sırasıyla Hesaplarım / Hesap bilgilerim yaptıkları vakit aşağıdaki resimde göründüğü gibi IBAN numaralarına hemen ulaşmaktadırlar.

IBAN numarası kişilerin kartlarının kimlik numarası olup hem özeldir hemde bilgilerini içerirler. Bu numara genellikle kart üzerinde yer almamaktadır. IBAN numarası istenildiği taktirde kolaylıkla en yakın banka şubesine gidilip gişe işlemlerinden IBAN numaramı öğrenmek istiyorum denilerek öğrenilebilir. Bunun dışında kartınızı ATM’ye taktığınızda ATM ekranında belirli yollar izlenerek IBAN numarasına kolaylıkla ulaşılabilir. Son olarak eğer internet bankacılığına ya da mobil internet şubesine sahipseniz orda da kolaylıkla IBAN numarasını bulabilirsiniz.


IBAN Numarası Nerden Öğrenilebilir ?

IBAN numarası öğrenilmek istenildiği taktirde bankaya gidilerek, ATM’lerden, Mobil ve İnternet şubelerinden kolaylıkla öğrenilebilir. Bankaya gidilerek IBAN numarasını yetklilerden kolaylıkla alabiliriz. Bunun dışında ATM’lere gidilerek kart takıldıktan sonra bazı yollar izlenerek IBAN numarasına kolaylıkla ulaşılabilir. Bütün bunların dışında kişiler yerlerinden kalkmadan internet şubesine veya mobil şubeye girerek kolaylıkla IBAN numaralarını öğrenebilmektedirler.

IBAN Numarası Kart Üzerinde Yer Alır mı ?

IBAN numarası eskiden kartlar üzerinde yer almazdı. Kartın üzerinde sadece hesap numarası şube kodu Cvv kodu gibi kodlar bulunurdu ve IBAN numarasını yazabilecek bir boşluk kart üerinde yer almazdı. Fakat son zamanlarda bazı bankalar kartlarını müşterilerine verirken kartın ön yüzünün en alt bölümüne IBAN numaralarını yazabiliyor. Bu işlemi yapan bankalar müşterilerinin IBAN numaralarını öğrenmek istediklerinde uğraşmamalarını sağlayarak onlara çok güzel bir kolaylık sağlıyor.

PC DEN IBAN NO ÖĞRENME

Hesabınız bulunduğu bankaya tıklayarak IBAN sorgu işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Buna Baktınızmı?

Tc Kimlik No İle Kredi Notu Öğrenme

T.C. No İle Kredi Notu Öğrenme Müşteriler tarafından kredi notu öğrenme önceleri mümkün değildi. Sadece …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir