Ana sayfa / Finans / Kefilsiz evraksız kredi veren bankalar


Kefilsiz evraksız kredi veren bankalar

Kefilsiz Kredi Veren Bankalar

kefilsiz evraksız kredi veren bankalar

Kredi almak günümüzde birçok insanın hayallerini gerçekleştirmek adına yaptığı bir eylem haline gelmiş bulunmaktadır. İnsanlar kredi alarak hayallerini gerçekleştirir ve böylelikle uzun bir süre nakit birikimi yaparak bazı şeylere ulaşmak yerine önce hayallerine ulaşıp sonrasında ödeme işlemine geçerler. Bankalar kredi verme işlemini herkes için gerçekleştirmemektedirler. Öncelikli olarak kredi alabilmek için bazı koşulların sağlanması gerekmektedir. Önemli olan bu özelliklerden biriside kefildir. Kefil insanların ödeme aksaklıklarında onların yerine ödeme işlemini üstlenecek bir kişidir.

Kefili olan insanların kredi alabilmeleri daha kolay olur. Bunun asıl sebebi ise kredi borcunun ödenmesini ikinci bir kişinin daha üstlenmesidir. Birçok banka kredi çekiminde kefili zorunlu kılsa da bazı bankalar kullanıcılarına kefilsiz kredi de verebilmektedirler. Finansbank, Denizbank, Garanti Bankası, Yapı kredi Bankası, Türkiye Ekonomi Bankası, Şekerbank, İş Bankası, INGBank, Fibabank Akbank, Vakıfbank, Halkbank kefilsiz kredi veren bankalara örnek bankalardır. Bu bankalar kullanıcılarına kredi verirken onlardan ikinci bir kişiyi kendilerine kefil olmak üzere istememektedirler. Kefilsiz kredi veren bankaların kefil istememesi üzerine bazı ekstra kriterleri bulunabilmektedir.

Kefilsiz Kredi Veren Bankalara Nasıl Başvuruda Bulunulabilir?

Bankaların kredi vermeleri doğrultusunda birçok insanın kredi başvurusunda bulunması da kaçınılmaz olmuştur. Bazı bankalar kredi verirken birçok kriterle beraber birde kefil kriterini öne sürmektedirler. Kefilsiz evraksız kredi veren bankalarında bulunduğu bankalar tercih bakımından daha önde bulunmaktadırlar. Bu bankaların kredi başvuru seçenekleri değişiklik gösterebilmektedir. Bankaların kendilerine özgü başvuru şekilleri olabilmesine rağmen birçok bankanın da başvuru şekilleri hemen hemen ortak paydada buluşmaktadır. Genel olarak iki ana başlığa ayırmak gerekirse ilk olarak banka şubesine giderek başvuruda bulunulabilir. İkinci bir yol ise kişi isterse internet üzerinden isterse telefon ile kredi başvurusunda bulunabilir. Kefil istenmemesi ile birlikte kredi başvurularında internet üzerinden veya telefon ile birlikte başvuru seçeneğinin popülaritesi de giderek artmıştır.

Kefilsiz Kredi Veren Bankaların İstedikleri Ekstra Özellikler Nelerdir?

Kefil istemeden kredi veren bankaların doğal olarak kendilerine özgü başka kriterleri de mevcut haldedir. Bazı bankalar kefil yerine kişinin üzerine kayıtlı mal varlığı, arsa, daire, araba gibi teminatlar istemektedirler. Bunların istenmesinin sebebi kişi eğer kredi borcunu ödeyemezse sahip olduğu malvarlıklarına el konulabilmesidir. Bununla birlikte eğer kişi belirli bir gelire sahipse (Emekli Maaşı, Sakat aylığı vb.) kredi alması için kefile gerek olmayabilir. Kişinin aldığı maaşlar onun krediyi geriye ödemesi adına teminat olup kredi alım sürecini kolaylaştırmaktadır. Böylelikle hem bankalar yine işlerini garanti altına alarak kredi vermektedirler hem de kullanıcılar kredi çekerken başka kimseye muhtaç olmadan bu işlemlerini gerçekleştirebilmektedirler.

Kefilsiz Evraksız Kredi Veren Bankalar

Bazı insanlar kredi çekmek istemelerine rağmen başvuru yapabilmek için gelir belgesi, maaş bordrosu gibi evraklara sahip olmadıklarından dolayı kredi çekme işlemini gerçekleştirememektedirler. Bilindiği gibi kredi çekme işlemini gerçekleştirebilmek için başlıca istenilen evraklardan birisi gelir belgesidir. Gelir belgesinin istenmesinin temel nedeni kredinin ödenme aşaması geldiği taktirde ödeme sırasında problem yaşanamamasıdır. Gelir belgesi dışında insanlardan kefilde istenilebilir. Kefil gösterilerek de kredi başvurusu yapmak mümkündür. Fakat bunların herhangi birine sahip değilseniz birçok banka tarafından kredi alabilmeniz mümkün değildir. Fakat bazı bankalar herhangi bir evrak istemeden kredi verebilmektedirler. Denizbank, Finansbank, İş bankası, Akbank gibi bazı bankalar bu seçeneği kullanıcılarına sağlayabilmektedirler.

Kefilsiz Evraksız kredi Veren Bankaların Herhangi Bir Şartı Var Mıdır?

Müşterilerine herhangi bir evrak sormaksızın kredi veren bankalar aynı zamanda müşterilerine 18 yaşını doldurmuş olmak ve aklı başında olmak şartlarının dışında herhangi bir şart sunmamaktadır.
Verilen formu dolduran müşteriler kolaylıkla bu krediye başvurabilmektedirler.

Evraksız Krediye Nasıl Başvurulur?

Evraksız krediye başvurmak için krediyi hangi bankadan almak istiyorsanız o bankanın en yakın şubesine giderek başvuru yapmak istediğinizi söylemeniz yeterlidir. Bunun sonrasında görevliler size gerekli talimatları söyleyerek size bir form verirler. Verilen formu doldurduktan sonra görevlilere teslim ederek ve istediğiniz bilgileri görevliler tarafından alarak kolaylıkla bu krediye başvurabilirsiniz. Başvurulan kredinin olumlu ya da olumsuz sonuçlanması tarafınıza banka tarafından en kısa sürede bildirilir.

Buna Baktınızmı?

GARANTİ BANKASI BONUS NEDİR?

BONUS NEDİR, Türkiye’nin ilk çipli ve çok markalı kredi kartıdır. BONUS ile Bonus programı kapsamındaki …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir