Ana sayfa / Faydalı bilgiler / Kış aylarında el bakımı nasıl yapılır biliyormusunuz?

Kış aylarında el bakımı nasıl yapılır biliyormusunuz?

el bakımıEl bakımınız için ufak hatırlatmalar

Kış ayları özellikle erkeklere nazaran bayanlar açasından daha kötü geçiyor. Her nakadar çok kar yağmasını sevselerde, kar yağarken mutlu olsalarda kışın soğuk havasından en çok nasibinide onlar alırlar. Kışları en çok soğuğa maruz kalan ellerimiz için bazı el bakımı önerilerini sizlere sunuyoruz.

Aşırı soğuk havalarda en başla ellerimiz olmak şartıyla ciltlerde kuruma oluşur ve bunun önlemini bir an önce almazsanız nolur? haliyle cildimizde çatlaklar oluşmaya başlar. Bu kuruma ve çatlamalardan en çok nasibini alacak olan ellerimiz korunması gereken en önemli bölgelerimizdir.

Kış aylarında el bakımınız için dikkat etmeniz gerekenler

Elleri Nemlendirmek:Günde en az 3 kez olmak üzere ellerimize nemlendirici krem ile müdahale etmek gerekmektedir. Yinede kuruma oluyorsa sayıya 5’e çıkarabilirsiniz.

Soğuktan korumak:Dediğimiz gibi soğuk havalardan en çok nasibini alan ellerimizi soğuktan korumalıyız, bunun için eldivensiz dişarı çıkmamanızı öneririz. Eldiven takmayı sevmeyenler için ellerinizi montun içine koymalarını tavsiye ederiz.

Deterjanlardan ve temizlik ürünlerine dikkat: Temizlik ile iç içe yaşayanların en çok dikkat etmesi gereken durumların başında gelen olay ildiven kullanmadan temizlik yapmalarıdır. Böylece cildinizde ciddi derecede sorunlar oluşabilir. Bunun için temizlik ürünleriyle ellerinizi temasdan koruyunuz ve bunun için kesinlikle eldiven takmalısınız. Birde ellerinizi nemlendirivi sıvı sabunlarla yakamınızı veya zeytinyağlı doğal sabunlar ile yıkanmasını tavsiye ediyoruz.

Vazelin kullanın: Vazelin bir çok kişinin vazgeçilmesi haline gelmiştir. Kışları ellerinizin koruyucusu olarak kullanmanızı öneririz.

Doğal el bakımı: Ellerinizi diğer yönle yani doğal yönlede koruma uygulayabilirsiniz. Gül suyu, zeytinyağı, badem yağı ve limon ile ellerinizin bakımını yapabilirsiniz.

Manikür: Elleri en şık ve en güzel görünmesini sağlayan unsurların başında geliyor. Ayda en az 1 kere manikür yapmak ellerinize ilaç gibi gelecektir.

Buna Baktınızmı?

İnternetten sevgili bulmak doğru mu

İnternetten sevgili bulmak artık moda oldu. Sizden yüzlerce km uzaklıkta olan ve hiç ama hiç …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir