Ana sayfa / Faydalı bilgiler / Kolanın vücudumuz üzerindeki etkileri


Kolanın vücudumuz üzerindeki etkileri

Coco cola nin zararlı bir içecek olduğunu sanırım bilmeyenler yoktur. Biz yinede gençlerimizi bilgilendirmek adına kolanın vücudumuz üzerindeki zararlı etkileri nelerdir paylaşmak istedik. Coco cola beynimize, kalbimize, dişimize, miğdemize, akciğer ve böbreğimize, karaciğerimize, bağırsaklarımıza, kemiklerimize ve üreme bölgemize olan zararlarını tek tek açıklayarak sizleri bilgilendireceğiz.

kola-cococola-zararlari

Kolanın beynimize olan zararı : Kola, beynimizin dopamin salgılamasını arttırıyor. Bu kokain kullanmakla oluşan benzer etkilere yol açabiliyor. Aynı zamanda kola depresyona yok açabiliyor ve uzun vadeli kola içiminde beyin fonksiyonlarına zarar veriyor.

Kolanın kalbimize olan zararları : Kolanın içinde bol miktarda bulunmakta olan mısır şurubu sağdece diyabete yol açmıyor ve en kötüsü kalp krizi riskinide oldukça yükseltiyor.

Kolanın dişlerimize olan zararları : Kolanın içinde bulunan etkili asit resmen dişlerimizi çürütüyor ve ağızımızın kokmasına sebep oluyor.

Kolanın midemize olan zararları : Koladaki yüksek asit miktarı midemizin kendi emzimlerini salgılamasını önlüyor. Bu durum gastrit, ülser ve ALLAH korusun mide delinmesine kadar gidiyor.

Kolanın akciğerimize olan zararları : Kola ve diğer gazlı içeceklerde bulunan sodyum benzoat astıma davetiye çıkartan bir numaralı maddedir. Bu madde aynı zamanda insan vücudunda egzama oluşumunuda tetikliyor.

Kolanın karaciğerimize olan zararları : Kola içtikten 20 dakika içinde vücutta olması gerekenden 7 kat daha fazla insülin salgılanıyor. Kolanın içindeki diğer maddeler, insanın şeker komasına girmesini engelliyor ama diyabet kaçınılmaz hale geliyor.

Kolanın böbreğimize olan zararları :  Kolanın için bulunan bol miktardaki fosforik asit insan vücudunda böbrek taşı oluşmasına yol açıyor ve böbrek yetmezliğine yol açabiliyor.

Kolanın bağırsaklarımıza olan zararları : Mide ile aynı etkiyi oluşturuyor, bağırsak iltihabı ve kolon kanseri riski çok yükseliyor.

Kolanın kemiklerimize olan zararları : Koladaki fosfat miktari okadar çok yüksekki düzenli olarak hergün kola içen birisinin ilerleyen yaşlarda kemik erimesi hastalığına yakalanmaması adeta mucize olur.

Kolanın üreme bölgemize olan zararları : Kutu ve plastik şişelerin içinde bisefanol a maddesi bulunuyor. Bu madde östrejon hormonlarını harekete geçiriyor. Erkeklerde sperm sayısını azaltırken, kadınlarda meme kanseri riskini de yükseltiyor.

Buna Baktınızmı?

İnternetten sevgili bulmak doğru mu

İnternetten sevgili bulmak artık moda oldu. Sizden yüzlerce km uzaklıkta olan ve hiç ama hiç …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir