Ana sayfa / Yaşam / Dekorasyon modelleri / Mutfağı En Verimli Şekilde Nasıl Kullanırsınız?

Mutfağı En Verimli Şekilde Nasıl Kullanırsınız?

Mutfak bir evin en hareketli, en fazla girilen, ve yemek yapanlar için en çok vakit geçirilen yeridir. Yiyeceklerin saklanması, uygun yerlere konulması, yiyeceklerin korunması için mutfağınızı en iyi şekilde kullanmayı bilmeli, içerisinde çalışırken size hız ve kolaylık sağlayan uygulamaları hayatınıza sokmalısınız.

Bu yazımızda günlük hayatınızda size ve ailenize kolaylıklar sağlayacak mutfak düzenleme tüyoları vereceğiz. İşte düzenli bir mutfak için ipuçları:

  • Dolaplarınızı tam kapasite kullandığınızdan emin olun. Atıl bir kısım ya da dolap varsa mutlaka kullanmaya çalışın.
  • Bakliyat, baharat, çay, şeker gibi gıdalarınızı mümkün olduğunca kavanozlarda saklayın. Şeffaf olması içini daha rahat görüp boşuna aramanızı engelleyeceği için önemlidir. Ya da üzerlerine içinde ne olduğunu yazın.
  • Tezgah üstü duvara mutlaka hazır satılan askılı ve katlı raflardan asın. Burada birçok pratik gereçlerinize ulaşabilirsiniz. Küçük baharatlıklar, saplarından asacağınız kaşık, süzgeç, cezve gibi küçük mutfak eşyalarının göz önünde olması kolaylık sağlayacaktır.
  • Gerekmeyen, hiç kullanmadığınız eşyaları mutfağınızda tutmayın. En son ne zaman kullandığınızı hatırlayamadığınız kadar seyrek kullandığınız eşyaları ihtiyacı olan birine verebilir veya geri dönüşüm merkezlerine (malzemesine göre) bırakabilirsiniz.
  • Uygun yerlere, atıl duran dolap altı alanlara mini raflar yaptırıp bu alanları kullanabilirsiniz. Bu sayede mutfak düzeni tam anlamıyla sağlanmış olur.
  • Evin diğer üyelerinin de tüm eşyaların nerede olduğunu bilmesi, dağınıklık olmaması açısından önemlidir. Bu şekilde her birey günlük işlere dahil olmuş olur.

Buna Baktınızmı?

OTURMA ODASI - SALON

Salon Dekorasyonu Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Salon dediğimiz alan ailenin en fazla vakit geçirdiği yerdir; yemek yenilen, gazete okunan, dinlenilen, sohbet …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir