Ana sayfa / Yaşam / Dekorasyon modelleri / Salon Dekorasyonu Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler


Salon Dekorasyonu Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Salon dediğimiz alan ailenin en fazla vakit geçirdiği yerdir; yemek yenilen, gazete okunan, dinlenilen, sohbet edilen ve bunun gibi günümüzün en büyük kısmını geçirdiğimiz alandır. Hal böyle olunca salon da diğer odalara göre daha fazla özen gerektirmektedir.

Salonda iken hem içinizi açacak, her girdiğinizde tekrar hayran kalacağınız kadar özenli bir salon oluşturabilmek mümkün. Bu yazımızda bir salon nasıl dizayn edilir, en güzel salon trendleri nelerdir gibi sorularınızın cevaplarını bulabileceğiniz ve bilmeniz gereken tüm püf noktalarını paylaşıyoruz:

Salonunuzun Yapısı:

Öncelikle salonunuzun ölçüsü, büyüklüğü, geometrik yapısı gibi özelliklere dikkat etmelisiniz. Kafanızda oluşturacağınız dizaynı öncelikle bu hususu göz önünde tutarak oluşturmalısınız. Bunun için bir profesyonel ile çalışabilir, ya da bu işlerden anlayan bir tanıdığınızdan yardım alabilirsiniz.  Bak https://www.sohbetbaz.net/kucuk-yatak-odalarini-ferahlatacak-en-faydali-tuyolar

Işığın Yönü:

Işık odaya hangi yönlerden giriyor, odada kaç pencere var, koltuğu, televizyonu ne yöne koymanız gerekiyor bunları iyice araştırıp, göze en iyi gelecek dizayna karar vermeniz gereklidir.

Yemek Masası veya Şömine Varsa:

Bu hususlar odayı fazladan dolu gösterecek, odanızın genişliğine göre belki de kalabalık yaratacak eşyalar olabilir. Bu sebeple dizaynınızı ışığınızı kesmeyecek ve hoş bir dizilim yaratacak şekilde yapmaya özen gösterin.

Duvar Kağıdı veya Boya Rengi:

Buna karar verirken acele etmeyin. Öncelikle salonunuz oluşup tüm eşya ve aksuarlara karar verdikten sonra düşülmesi gerekir. Baştan yapıldığında odanın rengine ve havasına ters düşebileceğinden sorun teşkil edebilir.

Buna Baktınızmı?

mutfağı verimli kullanma önerileri

Mutfağı En Verimli Şekilde Nasıl Kullanırsınız?

Mutfak bir evin en hareketli, en fazla girilen, ve yemek yapanlar için en çok vakit …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir