Ana sayfa / Teknolojik bilgiler / Telefon / Samsung Galaxy Note 9 Dizayn Ekran Kamera ve Batarya Özellikleri

Samsung Galaxy Note 9 Dizayn Ekran Kamera ve Batarya Özellikleri

Samsung Galaxy Note 9

Samsung firması tarafından son çıkarılan Galaxy Note 9 telefonunda kullanıcılara sunulan ve diğer telefonlarda olmayan bir yenilik yer almıyor. Görünüşe göre firma daha önce piyasaya sürmüş olduğu Galaxy Note 8 telefonunun özelliklerini iyileştirmeye yönelik hareket etmiş. Bu durum yeni telefon için bir yenilik beklentisinde olanları üzse de bir alt model olan Note 8 telefonuna göre iyileştirilen özellikler de dikkate değer nitelikte. Aslında Samsung firması bu telefonda sunduğu özelliklerle birlikte diğer amiral gemi telefonlarda mevcut olmayan verimlilik özelliği üzerinde durmuş. Telefonda bulunan S-Pen ile birlikte aklınızdaki her şeyi yeniden canlandırma şansına sahip olabiliyorsunuz. Öte yandan Samsung firması bluetooth destekli yeni parçaları ile daha ileriye doğru adım atacağı kapılar açmayı planlıyor. Bu kısa bilgilerin yanında şimdi birlikte, yeni çıkan Note 9 telefonunun detaylı bir şekilde incelemesini gerçekleştirelim.

Dizayn

Galaxy Note 9 akıllı telefonu büyük oranda bir önceki sürümü olan Note 8 telefonuna benziyor. İki telefonu aynı kareye getirip kısa süreli bir bakış attığınızda aradaki farkı anlamak oldukça güç bir durum haline geliyor. Her ne kadar birbirine benzeyen iki telefon olsalar da Samsung firması Note 9 üzerinde küçük fakat kritik nitelikte bazı oynamalar yaparak dizaynı değiştirmiş. Elle tutuş açısından daha kullanışlı ve daha derli toplu olması adına telefonun kenarlarına bir miktar kırpma işlemi uygulanmış. Budun dışında asıl değişim olarak tabir edebileceğimiz değişim ise telefonun arka kısmında yer alıyor. Kamera modülünün hemen altında, yer alabileceği en uygun konuma yerleştirilmiş bir parmak izi okuyucu yer alırken bu okuyucunun kullanış bakımından biraz ufak olduğunu da söylemek gerekiyor. Bu değişimlerin dışında Note 9 sadeliğiyle birlikte Note 8’e oldukça benzeyen bir yapıya sahip diyebiliriz.

Piyasaya çıkışının ardından oldukça dikkat çeken bu telefon tamamen cam ve yüksek kaliteli bir tasarıma sahip. Ağırlık bakımından 200 gr oluşu nedeniyle biraz ağır hissettirse de sağlamlığı konusundaki mevcut özellikleri ağırlığın önemini ortadan kaldırıyor. Sahip olduğu S-Pen ile kullanıcılarının yüzünü güldüren Note serisi son çıkan bu telefon ile kullanıcılarına ekstra olarak farklı renklerde kalem seçenekleri de sunuyor. Mevcut durumda 4 renk seçeneği bulunan Note 9’a pembe, siyah, bakır ve okyanus mavisi renkleri ile sahip olabilirsiniz. Telefonun rengine göre kalemlerin de renkleri değişim gösteriyor. Ayrıca kapalı konumdaki ekran rengi de telefonu aldığınız zaman S-Pen’e uyumlu bir şekilde karşınıza çıkıyor.

Ekran

Samsung’un ekran konusunda hala çerçevesiz ve geniş bir ekran tercihi ile devam etmesi müşteriler tarafından sürekli takdir gören bir konu olarak karşımıza çıkıyor. Telefonun kasa kısmından daha dikkat çekici bir gösterişe sahip olan geniş ve çerçevesiz ekran, kullanım açısından da kişiye ciddi derecede kolaylık sağlıyor. 6.4 İnç büyüklüğünde Süper AMOLED ekranı ile HD+ bir görüntü deneyimi yaşamanıza olanak sağlayan Note 9’un çözünürlüğü ise 2960×1440 olarak karşımıza çıkıyor. Ayrıca piksel yoğunluğu da 516 ppi ile diğer özelliklerin arasında yer alıyor. Uzun lafın kısası, Samsung’un bu telefonunda kullandığı ekran diğer amiral gemi telefonlara nazaran ciddi bir seviye farkı içeriyor. Her ne kadar güçlü olsa da telefonun arka kısmını ve ekranını düşmelere karşı korumanız oldukça kritik bir önem taşımaktadır.

Kamera

Galaxy Note 9 telefonunda kullanılan kamera diğer bir amiral gemi olan Galaxy S9+ telefonunda da kullanılmıştır. Telefonun arka kısmında yer alan dual kamera ve bu kameranın sahip olduğu 12 MP çekim özelliği, fotoğraf çekimlerinizi ciddi anlamda destekler nitelikteyken, 8 MP’lik ön kamera ile de dilediğiniz anda selfie çekinebilirsiniz. Öte yandan kameraya getirilen ekstra özellikler ile birlikte de bir çok efekt ayağınıza kadar gelmiş oluyor.

Batarya

Samsung daha önce çıkardığı Galaxy Note 7 telefonunun bataryası konusunda ciddi sorunlar yaşamıştı. Hatta bazı yerlerde telefonların geri toplanması bile gerçekleştirildi. Fakat piyasaya yeni sürülmekte olan Note 9 ile batarya yönünden ciddi anlamda sağlam duran bir çalışma ortaya çıkarmayı başarabildiler. 4000 mAh’lık bir depolamaya sahip olan batarya hızlı şarj aleti ile kısa sürede doldurulabiliyor ve uzun süreli bir kullanım şansını elinde bulunduruyor. Bir önceki model ile karşılaştırıldığında Note 8’in bataryası Note 9’a göre ciddi anlamda eksiklikler içeriyor. Samsung resmi sitesine giderek teknik özelliklerine daha detaylı bakabilirsiniz.

Buna Baktınızmı?

Asus Zenfone 5Z

Asus Zenfone 5Z Dizayn Ekran Kamera Özellikleri

Asus, yıllar önce çıkardığı Zenfone 3 Deluxe telefonunda bir takım incelikleri gözden kaçırmıştı. Telefon çıktığı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir