Ana sayfa / Kadın / Sigara içen bayanların güzelliği ciddi tehlikede

Sigara içen bayanların güzelliği ciddi tehlikede

Herkezin bildiği üzere malesef hayatımızda sigara denen gerçek var. Sigaranın zararlarına maruz kalan kullanıcılar kadar sigara kullanmayıp pasif içici diye adlandırılan kişiler’de annelerinin, babalarının, abi veya kardeşlerinin yada arkadaşlarının sağyesinde sigaradan onlarda nasibini alıyorlar.

Sigara içen bayanlar erkeklere nazaran daha çok sigaradan zarar görüyor ve bünyeleri daha zayıf kalıyor ve düşüyor.

Birde sigaranın bayanlarının güzelliğine düşman olduğunu biliyormuydunuz. Sigara içen bayanlar orta yaş ve ilerleyen yaşlara geldiklerinde yüzlerinde sertleşme, kararma, göz altlarında morarma, dişlerde kalıcı sarırıklık gibi durumlarla karşı karşıya geleceğinizide biliyormuydunuz. Kısacası erken yaşta yaşlı bir görünüm sizleri bekliyor diyebiliriz.

[mavitext]Peki sigara bayanlarda en çok negibi zararlar gösteriyor.[/mavitext]

Sigaranın cilt sağlığınıza ve güzelliğinize zararları şunlardır; Cildinizde sivilce çıkmasının nedenleri arasında sigarada geliyor olabilir, Cildinizde kuruluk olmasının sebebide sigara olabilir. Vucudunuzda kızarıklılık çıkmasının nedenide sigara olabilir. Cildinizde akne ( leke ve nokta) çıkmasınında nedenleri arasında sigara baş rolde oynayabilir.

Sigara kullanan bayanlar kılcal damarlarınızda daralma olabilir ve kan dolaşımınız oldukça zorlaşabilir. Cilt sağlığı için oksijen çok önemlidir, sigara kullanan bayanlar kanınızdaki karbondioksit seviyesini yükseltir ve oksijeni azaltır.

Bunca size vermiş olduğu zararlar sonucunda halendaha sigara içmeye devam ediyorsanız size pes diyoruz.

Buna Baktınızmı?

selulit

Güle güle Selülit

Bana uyluk ve kalça kaslarını güçlendirmek selülit egzersizleri karşı yedi etkilidir sunar. Onlar sadece ortadan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir