Ana sayfa / Faydalı bilgiler / Site kurmak isteyenler?

Site kurmak isteyenler?

Web Site Kurmak İstiyorum Ama Bilmiyorum

Merhaba arkadaşlar. Artık günümüzde hemen hemen her evde internet mevcutken doğal olarak web sitesi kurma yönünde taleplerde bir hayli tavan yapmış görünüyor. Site kurmak isteyenler, nasıl kurulduğunu merak edenler için kaba taslak bir yazı oluşturup web sitesi kurmalarında mantığı anlamalarını sağlayacağım.

Web sitesi kurmak isteyen arkadaşlarlar domain ve hostign sahibi olmaları için www.isimtescil.net sitesine üye olmalarını tavsiye ederiz. Üyelik işlemini gerçekleştirince ilk olarak domain almanız gerekmektedir. Domain demek sitenin adı demektir.

Sonrasında hosting alacaksınız ama isimtescilden almanız şart değil, isterseniz bizde hosting konusunda yardımcı oluruz. Hosting nedir? Örnek veriyorum bakkal dükkanı açacaksınız haliyle bakkalınıza bir isim birde dükkan bulmanız gerekir isim olarak bizim bakkal dükkan olarakta geniş, ferah bir dükkan ararsınız dimi? İşde hosting’de böyle bir şey. 20 tl ye hosting var. 200 tlye hosting var.

Artık domain ve hosting mevcut ise artık iş geliyor site kurulumuna.

Site kurulumu için www.R10.Net’e üye olmanızı öneriyoruz. Webmasterlerin bir arada olduğu bir sitedir. Sıfırdan site kurmak isteyenler için çeşitli yöntemler bulabilirsiniz.

ASP site yapımı hakkında bilgi almak için buraya

WordPress site kurulumu hakkında bilgi almak için ise buraya

Hayırlı olsun siteniz.

Buna Baktınızmı?

İnternetten sevgili bulmak doğru mu

İnternetten sevgili bulmak artık moda oldu. Sizden yüzlerce km uzaklıkta olan ve hiç ama hiç …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir