Ana sayfa / Şehirler / Y ile başlayan şehirler

Y ile başlayan şehirler

Y HARFİ İLE BAŞLAYAN ŞEHİRLER

Y HARFİ İLE BAŞLAYAN ŞEHİRLER

-Y- harfiyle başlayan illerimiz nelerdir bu illeri ve özelliklerini öğrenebilir, sayfamıza eklemediğimiz ( Y ) harfi ile başlayan il varsa bize bildirebilir ve iller hakkında yorum yapabilirsiniz.

Y harfi ile başlayan şehirlerimiz hakkında yorumda bulunmak için burayı tıklayın

– Y harfi ile başlayan 2 tane ilimiz mevcut –

1-) YALOVA
2-) YOZGAT

” Y” HARFİ İLE BAŞLAYAN İLLERİN ÖZELLİKLERİ

Yalova bugünkü idari bölünüşe göre merkez ilçeyle birlikte 6 ilçeden oluşmaktadır. İlçeler; Yalova Merkez, Altınova, Armutlu, Çınarcık, Çiftlikköy ve Termal’dir. Yalova’nın 6 ilçe belediyesi ile birlikte, toplam 15 belediyesi bulunmaktadır; merkez ilçede 1 (Kadıköy), Altınova’da 3 (Kaytazdere,Subaşı ve Tavşanlı), Çınarcık’ta 4 (Koruköy, Esenköy, Kocadere ve Teşvikiye) ve Çiftlikköy’de 1 (Taşköprü) belediyesi ve toplam 43 köyü vardır ve Osmanlı Devleti bu topraklar üzerinde kurulmuştur ve 6 Haziran 1995 tarihinde il olmuştur.

YOZGAT

Yozgat eski adları ise “Yuzgat” veya “Yuzgad”) olan şehrin adı Bozok olarak değiştirilmiş, 1930 yılındaki reformlarla “Yozgat” ismini alan şehir, Yozgat ilinin merkezidir. Yozgat İç Anadolu’nun merkezinde bulunan başkent Ankara’ya 217 kilometre doğuda bulunan bir il’dir. Yozgat’ın merkez ilçesinin 2009 yılı itibariyle nüfusu 75.853’dür.

Sohbetbaz.Net y harfi ile başlayan şehirler, y ile baslayan şehirler, y ile başlayan şehir isimleri, y ile başlayan şehir, y harfiyle başlayan şehirler, y ile başlayan iller, y harfi ile başlayan şehir listesi

Buna Baktınızmı?

D ile başlayan şehirler

ALFABETİK SIRAYA GÖRE ŞEHİR İSİMLERİ [ A – B – Ç, – D – E …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir